YouTube Trip Advisor Facebook

Turystyka w Beskidach – przeszłość w zasięgu ręki

Region Beskidów Cieszyńskich jest jedynym regionem w Republice Czeskiej, gdzie splatają się trzy kultury spokrewnionych narodów słowiańskich. Charakteryzuje się on nie tylko specyficzną gwarą, ale również wyjątkową architekturą oraz folklorem, który zaciera granice między przeszłością i teraźniejszością. Poznaj nieokiełznany świat beskidzkich górali!

Wiedza i odpoczynek

Najatrakcyjniejszą część Śląska tworzą Beskidy Cieszyńskie, które są ulubionym celem turystycznym. Łatwo dostępne trasy turystyczne z licznymi tablicami informacyjnymi i mapami informują o historii tutejszego regionu, zabytkach kultury, a przede wszystkim o miejscowej florze i faunie.

Wycieczki rodzinne, odkrywające koloryt architektury drewnianej, dochowane tradycyjne rzemiosło oraz zwyczaje ludowe, przez dziesięciolecia fascynują dużych i małych.

Hotel Vitality ma dla swoich gości kilka propozycji interesujących miejsc, gdzie naprawdę przyjemnie można spędzić wolne chwile.

Zabytki przyrody i  wieże widokowe

Puszcza Mionsz

Rezerwat przyrody rozciągający się na 170 ha między Łomną Dolną i Górną należy do największych w RC. Ścieżka edukacyjna liczy 7 km oraz 19 przystanków i paneli informacyjnych. Różnica terenu do pokonania wyłącznie pieszo wynosi 330 m. Dostępna tylko w sezonie  od 1. 6. do 15. 9.

Dziedzictwo kultury

Piece wapienne

Zabytek techniki, którego początki sięgają XIX wieku w związku z wydobyciem rudy żelaza, a później również wapnia. Do obejrzenia są dwa piece – pierwszy, starszy kamienny, a drugi młodszy ceglany. Piece wapienne znajdują się tylko 2 km od hotelu Vitality.

Wycieczki z dziećmi

Archeopark w Kocobędzu

To jeden z najznakomitszych prehistorycznych i wczesnośredniowiecznych zabytków Śląska Cieszyńskiego oraz wyjątkowa okazja poznania życia codziennego naszych przodków.

Cele turystyczne.

Produkty turystyczne.

Przewodnik turystyczny Okręg Morawsko-Śląski.

Trójstyk - miejsce, gdzie zbiegają się granice trzech państw.

Interaktywna mapa.

Turystyka i adrenalin


Holidays forever

Jesteśmy na Facebooku

Jak do nas trafić

GPS: 49°39'29.605"N, 18°41'49.713"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz 

Wirtualny spacer po hotelu Vitality

Nowości e-mailem

Chcesz otrzymywać regularnie nowości i specjalne oferty? Podaj swój e-mail: